Gyerekeknek, felnőtteknek
Gyermek programok, tábortípusok
Egész évben lovaglás oktatás / tereplovaglás bejelentkezést követően!
6 napos táborok már 22.500 forinttól!
Legnépszerűbb táboraink:
6 - 16 éves korig ajánlott tábortípusok: |
12 - 18 éves korig ajánlott tábortípusok |
|
|
|
|
|
|
Iskolai csoportok programjai: Erdei iskolai programok, illetve a fenti tábortípusok, melyeket az adott közösség igényei szerint, díjmentesen átalakítunk.
Elhelyezés:
- egyhetes turnusokban, (6 nap 5 éjszaka) 4-8 fős szobákban, WC, zuhanyzó
- egy időben 150 gyermek és kísérőik számára
6-16 ÉVES KORIG
- VARÁZSLÓ TÁBOR
- Saját varázsló birodalmunkban létrehozunk egy varázslóiskolát: varázslók vagyunk, varázslónevünk van, bájitaltant tanulunk, legendás lényeket gondozunk, vízi csatában veszünk részt, saját állatot készítünk, varázs maszkkal álcázzuk magunkat, töklámpákkal világítunk az éjszakában, ismerkedünk a csillagokkal, titkos testvérünkkel segítjük egymást, varázsigékkel párbajozunk, jósolunk; ...de még rengeteg csodában van részünk a tábor végéig.
- A tábor célja: a gyerekek segítséget kapjanak a jobb érvényesülésben, indítást kapjanak a különböző kommunikációs technikák elsajátítására (írás- és olvasáskészség, vitakultúra). Fellépésük, magabiztosságuk, határozottabbá váljon. Konfliktushelyzetek megoldása, önmagunk és mások elfogadása, az előítéletek kezelése a cél.
- A foglalkozásokat drámatanárok, képzőművészek, vizuális nevelőtanárok vezetik, azaz a Mágiaügyi Minisztérium megbízott tanítói.
- INDIÁN TÁBOR
- Természetes, hogy az indiánok sátrakban élnek - készítünk! Törzsünk nevét és indián neveinket saját totemeinkben örökítjük meg, a tollas fejdísz pedig mindehhez elengedhetetlen. (alapanyaga játszva beszerezhető a faluban) Ékköveinket óvjuk az idegen törzsektől, a hatás kedvéért röpke csatába is keveredünk velük, természetesen az ügyesség és a bátorság jegyében. (A "sérülteket" gyógyfüvekkel kezeljük) A békepipa elszívása után pedig közösen mélyedünk el a lovaglás tudományában, és füstjelek nélkül, a záró estén a tábortűz mellett dalokban emlékezünk meg arról, aki a régmúltban távozott a Nagy Vadászmezőkre.
- A tábor célja a környezetünk újbóli felfedezése, a kapcsolatteremtés elősegítése, valamint a játék fontosságának, mint eszköznek a hangsúlyozása, a tapasztalati úton való tanulás folyamatában.
- A foglalkozásokat képzőművészek és vizuális nevelőtanárok vezetik, például Nagy Fehér Felhő, Ülő Bika, Szépen Ívelő Magasan Szálló Kifestett Tollas Nyílvessző (röviden: Zutty).
- HUSZÁROK LÓHÁTON - történelmi játszótábor
- A tábor ideje alatt huszárok vagyunk. Megismerkedünk az 1848-49-es szabadságharccal, azzal a korral, melyben a forradalmárok éltek. Csatázunk is egy kicsit: fegyverünk a szó és a kard. Megtudhatjuk, hogy mihez kellett még értenie egy huszárnak:
- kellett tudnia lovagolni, ez elengedhetetlen a lovas vágtához,
- dobkészítés, mert ugye, valamin dobolni is kell
- szövés, fonás: elvégre szép ruhában jártak.
- Ékszerkészítés: hiszen valamit kellett a kedvesének vinni a hosszú távollét után.
- De mi lelkesíti csatára a magyart?
- A foglalkoztatók: főbakák, honleányok, hadtáptisztek
- A tábor célja: a közösség, mint egység kezelése, a történelmi ismeretek elmélyítése játékos vetélkedő formájában. A kreatív tevékenységek fejlesztése, a lovaglás elsajátítása.
12 - 18 ÉVES KORIG
- SZÍNFOLT - színjátszó és kézműves tábor
- A tábor ideje alatt a kisközösségek egy, a csoportot érintő, aktuális problémával foglalkoznak. Ezt a témát dolgozzák fel szakember vezetésével a drámapedagógia és egyéb művészeti eszközök segítségével játékos formában, teljesítménykényszer nélkül, biztatással, pozitív ösztönzéssel.
A színjátszás a gyerekek életkori gondjain, kételyein kívül korunk problémáinak megértésében, feldolgozásában is segít. A kézműves műhelyben a gyermekek kreatív alkotótevékenységét fejlesszük, egyszerűbb és bonyolultabb technikák segítségével
- A tábor célja: az aktív, játékos módon történő tanulás, mely a megtapasztalás útján érhető el, az ismeretek mélyebb beágyazódását segíti elő, az élmények hatékonyabban épülnek be a gyerekekbe, s válnak személyiségformáló alkotóelemmé. Táborunkban a valós értékek és azok felismerési képességének elsajátítását céloztuk meg a drámapedagógia segítségével.
- SKANZEN
- A Képzőközpont Mintafarmján zajló foglalkozásokra, kapcsolódó kézműves tevékenységekre és régi játékokra épül ez a tábortípus. Főszerepet játszanak lovaink, (pónik is!), szamaraink, disznóink, birkáink, kutyáink, macskáink, a baromfiudvar teljes lakossága, valamint kertek, rétek, mezők, kaszálók, szántók, legelők.
- A tábor célja, hogy a gyerekek ne csak a mesekönyvben és a televízióban szemlélhessék meg a vidéki életre jellemző állatokat, növényeket, hanem tapasztalják meg a velük való találkozást és a kapcsolódó tevékenységeket, a kézműves foglakozások során a maradandó alkotásban leljék örömüket, természetesen mindez játékos formában történik.
- A foglalkozásokat lovászok, lovas oktatók és vizuális nevelőtanárok vezetik.
- UTAZÁS A JÖVŐM KÖRÜL - tábor már majdnem felnőtteknek
- A tábor az abszolút demokrácia elveire épül, szabadsággal és felelősséggel párosítva: a tábori közösség kialakítása egy életiskola. A fiatalok elsajátíthatják az egyéni alkotás és a hatékony közösségi cselekvés dinamikáját, felkészülhetnek önmegvalósításra és önérvényesítésre épülő jövőjükre,imitazioni rolex megismerhetik a hatékony társadalmi együttműködés módszereit.
A tábor célja: a résztvevő fiatalok önmenedzselési képességének fejlesztése, hatékonyságuk növelése, egyéni boldogulásuk elősegítése.
A foglalkozásokat vizuális nevelőtanárok és drámapedagógusok vezetik.
- ERDEI ISKOLAI PROGRAMOK
- Kidolgozott erdei iskolai programjainkat, előzetes egyeztetést és igényfelmérést követően az adott közösség igényei és tanmenete szerint átalakítjuk. Választható programjaink a teljesség igénye nélkül: hagyományőrző és speciális technikákat igénylő kézműves foglalkozások (batikolás, tojásfestés, agyagozás, gipszes technikák alkalmazása, szövés, kosárfonás, csuhézás, gyöngyfűzés, különböző festési technikák alkalmazása, szobrászkodás, fafaragás, gyertyaöntés, rézmaratás, ...), drámapedagógiai foglalkozások, környezetvédelemre, környezettudatos magatartásra építő foglakozások, Falujáték, túrák, Mintafarmon zajló foglalkozások: lovagoltatás, lovas oktatás, állat- és növényismeret a gyakorlatban.